Sezóna 1987


Sezona 1987 nezačala nejlépe. Nebyla antuka, musela se dovést až ze Slovenska - ze Zlatých Moravců a byla hodně hrubá. To ale neubralo na elánu, brigády byly jak obvykle, došlo i k přestavbě boudy na antuku a vylepšilo se i kropení kurtů ze dvou zdrojů, buď z řeky nebo z vodovodu.

„A” družstvo jako nováček v Městském přeboru si vedl zdatně a nebýt oslabení družstva v posledním zápase proti Žabovřeskám „C”, mohl skončit na postupovém místě do Krajského přeboru 2. Zejména ženská část družstva Minaříková a Stejskalová dělaly body, i když i muži uhráli „své”, pak z toho vyšly 4 výhry a 3 prohry, což stačilo na 3.místo.

Naše „C” družstvo skončilo na 2.místě MS „B”, což je též velmi pěkné.

Dorost bojoval udatně v MP, skončil na 4.místě, individuální vzestup docílil hlavně Jarek Prokeš, ale i Skácel, žákyně Skulová a Brlicová udělaly velký pokrok. Několik nadějných žáků by mělo vyvinout větší tréninkové úsilí, zejména o prázdninách a zúčastnit se více turnajů.

Naše řady navždy opustila Vlasta Najmanová, jedna ze zakládajících členek našeho oddílu, z Komárových pak dobrý člověk a nadšený tenista prof. Bařina a mimo republiku přesídlili bratři Šmerkovi.


Družstva hrála v těchto sestavách:


Dospělí „A” - 3.místo MP „A”
Jiří Čermák, Michal Lamparter, Tomáš Sagher, Mirek Hanuš, Jan Jakubec, Pavel Lamparter, Jaroslav Prokeš, Staša Stejskalová, Ludmila Hřebíčková, Vlasta Minaříková

Dospělí „C” - 2.místo MS „B”
Pavel Veverka, Bobin Hřebíček, Jan Trkan, Jaroslav Plšek, Eduard Lehocký, Petr Sagher, Jiřina Trkanová, Dagmar Nejezchlebová, Pospíšilová

Dorost - 4.místo MP
Jaroslav Prokeš, Jiří Trkan, Vladimír Skácel, Kaprál, Markvart, Vít Pánek, Katka Moravcová, Jana Brlicová

Žáci „A” - 5.místo MP
Tomáš Táborský, Jaroslav Vaško, Jan Skula, Jiří Markvart, Veronika Skulová, Jana Brlicová

Žáci „B” - 6.místo ZS „A”
Branč, Jelen, Hrbálek, Zib Petr, Kučera, Šťáva, K.Moravcová, Vránová, Hlobilová


Námi pořádané turnaje:

  • Městský přebor žen
  • Krajský turnaj staršího žactva
  • Celostátní turnaj veteránů

 

Oddílový turnaj 1987:


Naši veteráni soutěžili nejenom v soutěži družstev, ale i v soutěži jednotlivců „Velké ceny veteránů”. V soutěži družstev jsme měli zastoupena 2 družstva, a to „A” družstvo - Lamparter, Sagher, Rychetský, kteří obsadili 3.místo „Brněnské veteránské ligy”, družstvo „A” - Vokřál, Ries - 5.místo v „B” skupině.

P.Lamparter obsadil v soutěži jednotlivců „Velké ceny veteránů” 6.místo a 5.místo v závěrečném Masters. Na mezinárodním turnaji Slovakoturistcup ve Stupavě byl Lamparter ve dvouhře třetí a společně s Rychtenským na 2.místě ve čtyřhře.

Tréninky probíhaly podle plánů a na trenérské práci se podíleli Moravec, Lamparter Petr a Pavel, Trkan, Veverka, Skula, Brlina a Vaško.

Výroční členská schůze oddílu s večírkem na ukončení sezony proběhla 22.11.1987.

Tenisový pavouk klubového turnaje BTK 1987 - dvouhra muži
Tenisový pavouk klubového turnaje BTK 1987 – čtyřhra žáci
Tenisový pavouk klubového turnaje BTK 1987 - dvouhra ženy

 

Bystrcký tenisový klub rok 2009

 

Bystrcký tenisový klub rok 2009

 

Bystrcký tenisový klub

 

Bystrcký tenisový klub rok 1976