Sezóna 1979


A je tu další tenisová sezona. Letos bychom měli dosáhnout lepších výsledků. Proč? Náš oddíl totiž na letošní sezonu pilně trénoval v nafukovací hale (totiž pardon v přetlakové hale). No a to by se snad měli aspoň trošku projevit ne? A proto SOUPEŘI, TŘESTE SE!

Celostátní turnaj starších žáků

V letošním roce si v novinách a na plakátech objevila zpráva o celostátním turnaji starších žáků. Na našich dvorcích se ve dnech 6.7. - 8.7. shromáždili nejlepší tenisté z Čech , Moravy i Slovenska. Samozřejmě každý toužil po nejvyšších příčkách, ale málo kdo se probojoval na vytoužená místa.
Po těžkém boji zvítězil Grznárik ze Slovanu Bratislava před Galánem z Piešťan. Jako třetí se umístil Sedlář, čtvrtý se umístil Tenora, oba z Moravské Slavie Brno.

Přes nepřízeň počasí se konaly i čtyřhry. Do čela se probojovali bratři Šubertovi (Žižka) před Konečným (Žižka) a Vysoudilem (Start). Třetí místo obsadili Tenora, Sedlář (oba Mor. Slavie), čtvrté místo Šlapanský, Grznárik (oba Slovan Bratislava).

Rekord turnaje vytvořili Šuberti a Tenora se Sedlářem. Jeden z diváků-expertů napočítal při jejich vzájemném boji 227 výměn.


Družstva hrála v těchto sestavách:


Dospělí „A” - 1.místo MS II.třídy - 6 vítězných utkání
Pavel Lamparter, Trkan, Čermák, Petr Lamparter, Benešová, Trkanová, Najmanová

Dospělí „B” - 10.místo ZS
Petr Sagher, Kukla, Mir. Šmerek st., Jiří Herzán, Malcher, Ries, Jakubec, Šťáva, Otradovec st., Růžičková, Volníková, Burianová

Dorost - 6.místo na MP skupiny „A”
Michal Lamparter, Dan Herzán, Mir. Šmerek ml., Hajn, Pavel Gregor, Hřebíček, Lerch, L. Kusáková, Nejezchlebová, J. Kusáková

Žáci „A” - 3.místo MP I.třídy
Plšek, Novotný, Jedovnický, Říhová, Kuklová

Žáci „B” - 3.místo MS II.třídy
Martin Šmerek, Tomáš Sagher, Vondráček, Procházková, Dokulilová


Oddílový přebor 1979:


Další akce našeho oddílu byla uskutečněna na počest česko-slovenské spartakiády a nesla titul Spartakiádní turnaj.
Do této akce se zapojili nejen žáci našeho oddílu, ale i zájemci o tenis z okolních základních devítiletých škol.
Podmínkou bylo, aby každý účastník měl sportovní odění a samozřejmě raketu. To ostatní už „vyfasoval”.
Zajímavosti výše uvedeného zápolení bylo, že se nejednalo o turnaj v pravém slova smyslu. V tomto turnaji nebylo ani vítězů ani poražených. Hlavní bylo se zúčastnit -pozdravit spartakiádu 1980. A to se nám podařilo.


Tenisový pavouk klubového turnaje BTK 1979 - komplet

 

Bystrcký tenisový klub rok 2009

 

Bystrcký tenisový klub rok 2009

 

Bystrcký tenisový klub rok 1986

 

Bystrcký tenisový klub rok 1981